------ R E K L A M A ------
Books!

Powstanie Warszawskie i Armia Krajowa - stacje okolicznościowe

1 sierpnia wspominamy jako dzień wybuchu Powstania Warszawskiego. Chcąc upamiętnić bohaterską walkę o wolność narodu każdego roku pracują krótkofalarskie stacje okolicznościowe. Oto niektóre z nich.

SN63DNI - w eterze od 1 sierpnia do 2 października. Znak upamiętnia 63 dni powstańczej walki. Stację organizuje klub SP5PPW. QSL via Biuro na znak SP5NHV lub direct.

3Z70ZW - od 1 sierpnia do 28 października 2012. Stacja zorganizowana przez klub SP5ZRW  pracuje dla upamiętnienia 70 rocznicy przekształcenia Związku Walki Zbrojnej (ZWZ) w Armię Krajową oraz bohaterskiej walki żołnierzy AK na terenie Puszczy Kampinowskiej. Wydawany jest dyplom 70 lat Armii Krajowej.

HF68PW - stacja organizowana przez klub SP5KCR.

HF70DZIDEK - stacja kol. SP5NHV dla uczczenia pamięci ojca - Zdzisława Nawrota, członka 1 Batalionu Jędrzejowskiego Pułku Piechoty Armii Krajowej (Region Radomsko-Kielecki „Jodła”). QSL via Biuro na znak SP5NHV lub direct.

 

Przypominamy też regulamin Dyplomu "Halo tu Błyskawica" - edycja 2012

Dyplom „Halo tu Błyskawica „ wydawany jest dla upamiętnienia kolejnej 68 rocznicy Powstania Warszawskiego oraz udziału krótkofalowców polskich, inżynierów, techników i spikerów Polskiego Radia, którzy przyczynili się do budowy, rekonstrukcji i pracy r a d i o s t a c j i w o k r e s i e Po w s t a n i a Warszawskiego.
Dyplom dostępny jest dla nadawców i stacji SWL. Warunkiem zdobycia dyplomu jest zdobycie 68 punktów na
pasmach KF i 34 pkt na pasmach UKF, wszystkimi emisjami. Zalicza się QSO przez przemienniki. Nie wymaga się potwierdzenia QSO kartami QSL.


Punkty przydzielają następujące stacje:
HF60B i HF65B, HF0B (Błyskawica) – 20 pkt.
Stacje okolicznościowe dotyczące Powstania Warszawskiego – 10 pkt
Stacje indywidualne i klubowe z Warszawy – 5 pkt.

Zgłoszenia z wykazem nawiązanych łączności i punktacją wraz z ksero wpłaty należy przesyłać n a a d r e s Aw a r d M a n a g e r a dyplomu:
Wiesław Paszta SQ5ABG
06-550 Szreńsk, Garkowo Stare 2
lub drogą elektroniczną : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Opłata w wysokości dla nadawców:
krajowych 15 zł,
dla nadawców zagranicznych 10 EUR
Jest możliwość zdobycia dyplomu wraz z książka po wpłacie 25 zł.
Wpłacamy na konto:
Wiesław Paszta
MILLENNIUM BANK nr konta:
65 1160 2202 0000 0000 1070 5233,
03-947 Warszawa, ul. Afrykańska 7a
z dopiskiem – dyplom „Halo tu Błyskawica” lub książka i dyplom.

By: Joomla Free Templates