------ R E K L A M A ------
Books!

Stacja okolicznościowa HF20RPL

Od 13 sierpnia do 16 września aktywna jest stacja pracująca w 20-tą rocznicę największego w powojennej Europie pożaru lasu. Wydarzenia zapoczątkowała iskra spod kół jadącego pociągu. Pożar objął obszar pod 9tys. hektarów. Zginęło troje ludzi.

 

 

Pożar zauważono w godzinach popołudniowych opodal torów biegnących z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla. Warunki pogodowe oraz sierpniowa susza powodowały, że rozprzestrzeniał się bardzo szybko. W kilkanaście godzin płomienie objęły las o powierzchni 6000ha. W akcji gaśniczej wzięło udział ponad 10tys osób. Zginęło dwóch strażaków, pięćdziesięciu odwieziono do szpitali. Spłonęło 15 wozów gaśniczych i 26 motopomp. Za ofiarę pożaru uznaje się też osobę, która poniosła śmierć w wypadku samochodowym na terenach objętych ogniem.

Akcję gaszenia lasu prowadzono w bardzo trudnych warunkach przez miesiąc. Zakończono ją dopiero 30 września 1992 roku. Bilans to trzy ofiary śmiertelne i  ponad 9tys.ha spalonego lasu. Dzięki akcji nie dopuszczono do rozprzestrzenienia się ognia i ochroniono tereny zamieszkałe.

Obecnie na tych terenach rośnie młody las.

 

Stacja HF20RPL pracuje na pasmach KF i UKF.

1 września w godzinach popołudniowych oraz 8 września w godzinach porannych planowana jest praca z wieży przeciwpożarowej - częstotliwości 145.350 lub 145.550.

Karty QSL:

 

- BIURO OT-31 via SP9PRR

 

 

- DIRECT with SASE (1$ or 1 NEW IRC) via

 

SQ9NOS Grzegorz (Gregor) Skaba

 

ul. Kolonia Renerowska 15

 

47-430 Rudy

 

Więcej informacji tutaj.

By: Joomla Free Templates