------ R E K L A M A ------

PSK31 - wąsko i wydajnie. Emisje cyfrowe (1)

Emisje cyfrowe, mimo że wciąż w cieniu telegrafii i SSB, zyskują sobie coraz większą popularność. Ciągły rozwój techniki powoduje, że w wielu przypadkach do radia nie trzeba nawet podłączać komputera. Najnowsze transceivery posiadają możliwość samodzielnego nadawania i odbioru RTTY i PSK31. Także coraz więcej stacji dx-owych pracuje emisjami cyfrowymi. Być może już niedługo PSK31 czy V4 staną się równie popularne jak dziś fonia.  Dlatego warto poznać je nieco lepiej.

Czytaj więcej...

Symetryzatory ferrytowe prądowe i napięciowe - anteny i linie (1)

Tym artykułem rozpoczynamy serię tekstów dotyczących anten oraz antenowych linii zasilających. Tekst ten przybliża temat tzw. balunów ferrytowych - bardzo często stosowanego rodzaju symetryzatorów.

Czytaj więcej...

Z radiostacją na wycieczkę czyli praca w warunkach terenowych

Tym artykułem zaczynamy cykl  mający przybliżyć czytelnikom zagadnienie pracy terenowej. W kolejnych częściach omówione zostaną kolejne związane z tym zagadnienia. W pierwszym tekście zajmiemy się tematyką zapewnienia zasilania w terenie. Część druga dotyczyć będzie doboru anten. W ostatnim fragmencie cyklu zajmiemy się wyposażeniem dodatkowym oraz sposobami na szybki i wygodny montaż i demontaż stacji.

Czytaj więcej...

By: Joomla Free Templates