------ R E K L A M A ------

Alan 48 excel Multi

Alan 48 excel Multi to CB Radio to średniej klasy radiotelefon w wersji dla wymagających użytkowników.

Radio jest dedykowane do użytkowania w samochodzie. Posiada możliwość zasilania napięciem 12/24V. Jest to rozbudowane CB Radio o bardzo dobrych parametrach użytkowych i dość dużej ilości funkcji.

Alan 48plus Excel Multi jest radiem średniej wielkości. Pokrętła zostały zgrupowane po prawej stronie radia. Potencjometry są podwójne, podświetlane. Również podświetlane  przyciski funkcyjne stanowią poziomą linię pod wyświetlaczem. Oprócz funkcji zapożyczonych z podstawowej wersji Alan 48plus multi, czyli pięciu pamięci, skanera, funkcji nasłuchu dwukanałowego, "szybkiej 9", czy blokady, odnajdziemy tu przycisk redukcji zakłóceń. Wyświetlacz posiada możliwość pokazywania kanału lub częstotliwości pracy. Wyświetlane są symbole włączonych funkcji oraz oznaczenie kraju.  Model Alan 48plus Excel Multi posiada duży i wyraźny wychyłowy wskaźnik siły odbieranego i mocy nadawanego sygnału. Na polskim rynku radio występuje w wersji z mikrofonem MR120.

Całość jest wykonana z dobrych materiałów. Kabel mikrofonowy nie jest sztywny, pokrętła i przyciski działają dobrze. Szczególnie przydaje się podświetlenie, które bardzo ułatwia obsługę w warunkach nocnych. Wyświetlacz jest duży i czytelny. Na uwagę zasługuje też analogowy wskaźnik sygnału. Jest on dokładniejszy i lepiej czytelny niż wskaźniki "słupkowe".

Radio w wersji multiband posiada możliwość zmiany standardu kraju pracy bez ingerencji serwisu. Przełączenie odbywa się przez włączenie radia z przyciśniętymi równocześnie klawiszami AM/FM oraz SCAN. Pokrętłem zmiany kanałów należy wybrać odpowiedni tryb i wyłączyć radio. Po ponownym włączeniu radiotelefon uruchomi się w żądanym trybie.

Alan 48plus Excel Multi jest bardzo ciekawym urządzeniem CB Radio. Możliwości konfiguracji, dobre parametry pracy i wyposażenie pozycjonują go na górnym poziomie sprzętu samochodowego średniej klasy.

 

Specyfikacja:

 

Modulacja AM/FM
Ilość kanałów 40, maksymalnie 400
Moc nadajnika (W) 4
Czułość 0,5uV dla 20dB SINAD
Selektywność > 60dB
Głębokość mod./dewiacja 85-95% / 1,8kHz +/- 0,2 kHz
Moc audio (głośnik 8Ω) / % zniekszt. 3W/8%
Napięcie zasilania (V) 12 lub 24
Max pobór prądu (A) 1,3 (12V) lub 1,6 (24V)
Wymiary (WxHxD) / waga 155x50x175 / 1kg
By: Joomla Free Templates